Skrb za starejše: Izzivi in rešitve

Skrb za starejše je eden najpomembnejših izzivov, s katerimi se sooča sodobna družba. Ko se pojavita bolezen ali potreba po negi, je ključno, da se družina skupaj pogovori o nadaljnjih korakih. Ker si malo ljudi lahko privošči plačano pomoč, se mnogi odločijo, da sami postanejo skrbniki. 

Vloga skrbnika: Težave in izzivi

Vloga skrbnika ima velik vpliv na posameznika in njegovo okolico. Nova rutina pogosto pomeni zanemarjenje socialnih stikov in hobijev, kar lahko vodi do stresa, utrujenosti in dolgoročnih zdravstvenih težav. V večini primerov je skrb za starejše edina možnost, ki prinaša dodatne izzive in težave.

Samostojnost starejših

Vsi si želimo, da bi bili naši najbližji čim dlje samostojni in aktivni. Vendar pa se s staranjem pogosto pojavijo izzivi, ki zahtevajo našo podporo in pomoč. Čeprav smo svojci pripravljeni pomagati svojim najbližjim, ti pogosto vztrajajo, da so dovolj samostojni in varni brez naše pomoči. 

Majhni koraki za varnejši dom: Kaj lahko storimo?

Pomembno je, da smo pozorni na znake pri starejših, kot so izguba težepogostejše poškodbedepresija ali zanemarjenje osebne higieneKo opazimo enega ali več omenjenih znakov, je potrebno nujno ukrepati. Začnemo lahko postopoma:

  • Prilagoditev domačega okolja: Namestitev ročajev v kopalnici, dodatne osvetlitve, detektor dima in dvig postelje lahko starejšim bistveno olajša gibanje v domačem okolju in zmanjša tveganje padcev.
  • Pomoč pri vsakodnevnih opravilih: Kuhanje, pospravljanje in nakupovanje so za starejše velika obremenitev. Z vašo pomočjo bodo lahko ohranili več energije.
  • Spodbujanje jih pri druženju in aktivnostih: Poskrbite, da bodo imeli starejši možnost druženja s prijatelji ali družino. To bo zmanjšalo njihovo osamljenost. 

Preprečimo padce in ostale poškodbe

Pri urejanju varnega in udobnega doma, ne smemo pozabiti na prepoznavanje in odpravo tveganj padcev ali zdrsa. Tudi, če padec ne povzroči hudih poškodb, lahko pusti trajne posledice, kot so strah pred ponovnim padcem, kronična bolečina, omejena gibljivost, izguba neodvisnosti in zmanjšanje samozavesti. Vse te posledice lahko negativno vplivajo na zdravje in fizično sposobnost, ki vodijo v zmanjšanje kakovosti življenja.
 

Padci so med najpogostejšimi vzroki hospitalizacije in smrtnosti med odraslimi, še posebej med tistimi, ki so starejši od 64 let.

Varuh: Rešitev za skrbnike in starejše

Obstajajo rešitve, ki olajšajo skrb za starejše in jim hkrati omogočijo več svobode in samostojnosti. Varuh predstavlja preprosto in učinkovito rešitev za zagotavljanje večje varnosti in svobode starejšim. S pomočjo Varuha lahko skrbniki in svojci lažje poskrbimo za svoje najdražje, tudi ko nismo fizično prisotni.

Varno, samostojno in kvalitetno življenje

Skrb za starejše je lahko zahteven izziv, vendar s pravo podporo in prilagoditvami lahko svojim najbližjim omogočimo varno in kakovostno življenje. Rešitve, kot je Varuh, pripomorejo k večji varnosti in samostojnosti starejših ter olajšajo skrbnikom skrb za svoje ljubljene. 

Varuh ne omejuje, temveč omogoča starejšim večjo mero svobode in samozavesti pri opravljanju vsakodnevnih opravil.

Pokličite
Glasovni klic Video klic
Klepet
Pišite nam
Soglašam, da družba T-2 d.o.o. uporablja moje osebne podatke za namen osebnega trženja storitev, vsebin in blaga, ki lahko vključuje tudi prilagojena priporočila le-teh, preko več komunikacijskih poti. Osebno trženje se lahko izvaja z avtomatično obdelavo in lahko vključuje oblikovanje profilov tudi ob upoštevanju vaših preteklih navad. Namen prilagajanja vsebin in ponudbe je, da jih čim bolj približamo vašim zanimanjem in jim s tem povečamo uporabno vrednost za vas. Seznanjen sem, da lahko soglasje kadarkoli prekličem vsaj na enak način kot sem ga podal ali pisno na naslov T-2, d.o.o., Verovškova 64a, 1000 Ljubljana. Več
Want to stay up to date with the latest breaking news alerts?